Blog Sahibi

Ersin Bayramkaya: 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisansını “Sosyal Fobi Belirtileri, Yetişkin Bağlanma Boyutları, Kişilerarası İlişki Tarzları, Depresyon ve Kaygı Belirtileri Arasındaki İlişki” başlıklı tez çalışmasıyla bitiren Bayramkaya, 2005 yılında Mersin Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Yüksek lisans eğitimi esnasında Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimi alan Bayramkaya daha sonra Şema Terapi ve Psikolojik Travma ve Travmaya Müdahale eğitimlerini almıştır. Terapi çalışmalarını geliştirmek amacıyla farklı eğitim ve süpervizyon çalışmalarına katılmayı hedefleyen Bayramkaya daha sonra EMDR I ve II Düzey, Çözüm Odaklı Terapi ve Stratejik Aile Terapisi eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır.  Bu eğitimlerin yanında Gottman Çift Terapisi I-II Düzey ve Uygulamalı Spor Psikolojisi eğitimleri almıştır.

2007-2008 yıllarında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi’nde (PDGM) üniversite öğrencileri ile bireysel terapi, grup çalışmaları yürütmüş, çeşitli konularda konferans ve seminerler vermiştir. 2008-2009 yıllarında DBE-Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve başta performans geliştirme olmak üzere çeşitli konulardaki projelerde yer almıştır.

2008-2009 yıllarında Türk Psikologlar Derneği (TPD) yönetim kurulunda yer alan Bayramkaya, 2005 yılında gerçekleştirilen X. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde kongre düzenleme kurulu başkanlığını yürütmüştür. Öğrencilik yıllarında (2001-2005) Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) temsilcisi olarak çalışmış ve yapılan faaliyetlerde aktif görevlerde yer almıştır.

Bayramkaya İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde başta travma olmak üzere kaygı bozuklukları, depresyon, erken dönem travmalar, kayıp-yas ve ilişki problemleri üzerinde uygulamalarına devam etmektedir. Bireysel/takım sporcuları, sanatçılar, yöneticiler ve öğrenciler ile performans geliştirme çalışmaları özel ilgi alanıdır. Bayramkaya aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Bireysel Danışma Merkezi’nde (BDM) Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır.

Psikolojik Acil Müdahale Ekibinde gönüllü olarak yer alan Bayramkaya aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği ve EMDR-TR Derneği üyesidir.

e-mail: ersinbayramkaya@yahoo.com, ebayramkaya@inda.tc

web: www.inda.tc

http://icc.sabanciuniv.edu/staff/ersinbayramkaya

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: